Nie pozwól pandemii zepsuć chrzcin Twojego maluszka!

Obostrzenia pandemiczne nadal trwają. Są one szczególnie przykre dla tych osób, które w tym trudnym czasie mają jakiś ważny powód do świętowania. Niepewny los lokali gastronomicznych i konieczność stałego weryfikowania ilości osób, jaką można zaprosić, mogą nastrajać pesymistycznie.

Ale pandemia to nie powód, aby świeżo upieczeni rodzice mieli rezygnować z powitania na świecie maluszka w gronie najbliższych. Co zrobić, aby koronawirus nie popsuł chrzcin Twojego dziecka?

Dostosuj przestrzeń

Data otwarcia restauracji i kawiarni stoi pod dużym znakiem zapytania. Co więcej, nikt nie jest w stanie zagwarantować, że raz poluzowane obostrzenia nie zostaną znów przywrócone. Aby ustrzec się przed ryzykiem odwoływania chrzcin w ostatnim momencie z powodu zamknięcia lokalu, warto świętować w domu. Nie obawiaj się trudności organizacyjnych- kilka prostych rad sprawi, że możesz ten dzień przeżyć bez stresu, dzieląc swoje szczęście z najbliższymi.

Przede wszystkim zadbaj o maluszka. To zrozumiałe, że każdy będzie chciał go zobaczyć i dotknąć, ale nadmiar bodźców nie służy noworodkowi. Zadbaj o miejsce, w którym możesz pobyć chwilę z dzieckiem w ciszy- może w drugim pokoju albo w altance, do którego goście nie mają wstępu? Tutaj można przebrać maluszka, nakarmić go i pozwolić mu spokojnie zasnąć przed kolejnym publicznym wystąpieniem.

Zarządzaj czasem

Dużym problemem może okazać się ilość osób, które można zaprosić na imprezę. Jeśli jest ich pięć, grono zawęża się w zasadzie do rodziców chrzestnych czy dziadków. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być zapraszanie gości na konkretne godziny, z wyjaśnieniem powodów takiej decyzji. Wówczas, nie łamiąc obostrzeń, możesz zaprezentować swoją pociechę wszystkim, którzy są dla Ciebie ważni.

Pamiętaj, aby pomiędzy poszczególnymi odwiedzinami zapewnić dziecku chwilę spokoju. Długie narażenie na głośne rozmowy czy światła fleszy z aparatów może bardzo zmęczyć maluszka. Uroczystość powinna się zakończyć przed porą kąpieli i usypiania dziecka.

Nie staraj się wykazać absurdalną samodzielnością- masz wystarczająco wiele obowiązków przy maleństwie, nie obciążaj się niepotrzebnie dodatkową pracą. Jedzenie zamów ze sprawdzonej restauracji, dla dzieci wynajmij animatora a jeśli ciocie i babcie będą się prześcigały w chęci uspokajania i przewijania dziecka- pozwól im się wykazać.

Dla najmłodszych gości

Chrzciny to święto Twojego maluszka, dlatego warto zapraszać gości z dziećmi- aby miały one okazję poznać nowego kuzyna czy towarzysza przyszłych zabaw. Jednakże o ile dorośli zajmą się rozmową, dzieci z pewnością będą potrzebowały jakichś atrakcji.

Jeśli organizujesz imprezę w mieszkaniu, możesz udostępnić najmłodszym gościom planszówki albo zorganizować seans kinowy. A może masz jeszcze w domu projektor przeźroczy lub inne zabawki, które służyły Ci 30 lat temu? Mogą się ona okazać nie lada atrakcją dla dzieciaków, które nie wiedzą nawet, co zrobić z kasetą magnetofonową i ołówkiem.

Jeżeli natomiast dysponujesz ogródkiem lub działką, postaw na dmuchany zamek! To gwarancja wielu godzin świetnej zabawy w bardzo przystępnej cenie (już od 300 zł za 5 godzin działania zamku). Wynajem dmuchańca odbywa się bardzo prosto: firma przywozi zamek, montuje go na platformie do podłoża, podpina do zwykłego gniazdka 230V, napełnia powietrzem i… gotowe! Pracownicy firmy nie kontrolują zabawy- dmuchańce są tak intuicyjne w obsłudze i bezpieczne w użytku, że bawiące się na nich dzieci nie potrzebują dodatkowego nadzoru, poza własnymi rodzicami pilnującymi podstawowych zasad BHP. Po zakończonej imprezie organizatorzy wracają, składają zamek i zabierają- Ty nie musisz się niczym przejmować.

Wynajęcie dmuchanego zamku ze zjeżdżalnią to ciekawy sposób zajęcia dzieciaków podczas uroczystości. Dzięki temu także i dla nich chrzciny Twojego maleństwa będą szczególnie radosnym i długo wspominanym dniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *