Udana komunia w trakcie pandemii

Choć jeszcze rok temu wydawało się to nieprawdopodobne, Covid-19 zmienił nasze życie w bardzo wielu obszarach. Należą do nich niestety również imprezy rodzinne, które już od dawna nie mogą przybierać postaci większych zgromadzeń. Organizację uroczystości dodatkowo utrudnia okresowe zamykanie lokali, w których mogłyby one się odbywać.

Czy w tak trudnych czasach i wobec takiej niepewności jutra, można jednak zorganizować przyjęcie komunijne, które dziecko będzie wspominać z radością i na które rodzice nie będą musieli wziąć kredytu? Oczywiście że tak! Przeczytaj, jak to zrobić.

Domówka- jedyna rozsądna opcja

Aktualnie restauracje i kawiarnie pozostają zamknięte. Nie wiadomo, kiedy nastąpi ich otwarcie, a jeśli się to stanie- jak długo pozostaną czynne. Wobec tak niepewnej sytuacji, rozsądnym rozwiązaniem jest nastawienie się na niewielką uroczystość domową, na własnym ogródku czy działce. Mieszkasz w bloku i nie masz do dyspozycji takiej przestrzeni? Wybierz się na spacer po najbliższych ogródkach działkowych i wypytaj ich właścicieli, czy nie zechcieliby odpłatnie udostępnić swojego terenu na jedno popołudnie. Zapewne znajdzie się ktoś chętny.

Sprawy organizacyjne

Podstawą udanej imprezy jest jej dobra organizacja. Zadbaj o wszystkie elementy, które zapewnią gościom dobrą zabawę a Tobie- wygodne nią koordynowanie.

Przede wszystkim dostosuj liczbę gości do aktualnych obostrzeń sanitarnych. Najświeższe informacje są stale dostępne na stronie rządowej gov.pl. Przemyśl kwestię ich transportu z kościoła do domu- czy powinni przyjechać własnymi samochodami, czy też może warto wynająć minibus? Jeśli mieszkasz blisko kościoła, dobrym rozwiązaniem będzie zaproponowanie gościom wspólnego spaceru.

Jednoczesne podawanie posiłków większej grupie osób może być problematyczne, zwłaszcza jeśli dysponujesz małą przestrzenią. Zrezygnuj z dań, których gotowanie musi nastąpić bezpośrednio przed podaniem, na rzecz tych, które możesz przygotować dzień wcześniej, czy nawet zamrozić. Strzałem w dziesiątkę może okazać się catering- biorąc pod uwagę składniki, media i czas, przygotowanie jedzenia na dużą imprezę w domu może okazać się droższe niż zamówienie dań ze sprawdzonej restauracji.

Oddziel miejsce do siedzenia dla dorosłych i dla większych dzieci- maluchy mogą potrzebować opieki mamy, ale starszaki z powodzeniem zajmą się same sobą. Możesz ustawić dwa osobne stoły czy nawet przygotować poczęstunek w dwóch różnych pomieszczeniach czy w nieco oddalonych częściach ogrodu.

Twoje dziecko z pewnością otrzyma tego dnia prezenty- wyznacz miejsce, gdzie będzie się odbywało ich wręczanie oraz składanie życzeń. Wytłumacz bohaterowi dnia, że natychmiastowe otwieranie kopert nie jest grzeczne i lepiej poczekać z tym do popołudnia.

Miłym akcentem będzie wręczenie gościom podziękowań za udział w uroczystości. Mogą to być np. kupione w tym celu personalizowane magnesy, ale także własnoręcznie wykonane ciasteczka czy też oprawione zdjęcie.

Atrakcje dla dzieci

Spraw, aby dzień Pierwszej Komunii był dla dziecka naprawdę niezapomniany. Organizacja imprezy na własnej lub wynajętej działce daje Ci możliwość wynajmu dmuchańca.

Dzieci uwielbiają zamki dmuchane. Mogą się na nich wyszaleć do woli bez ryzyka kontuzji. Różnorodna struktura takich urządzeń sprawia, że zabawa nigdy się nie nudzi.

Wynajmij dmuchany zamek z podwójną zjeżdżalnią- maluchy uwielbiają się ślizgać a rodzice czują się spokojniej, jeśli zabawa przebiega na miękkim podłożu. Możesz też wynająć dmuchany zamek wypełniony piłeczkami. Suchy basen to frajda zanurzania się w kolorowych piłeczkach, ich rozrzucania i różnych gier, wymyślanych na bieżąco przez same dzieci.

Spośród urządzeń dostępnych do wypożyczenia, dmuchany zamek do wynajęcia wyróżnia się konkurencyjną ceną (od 300 zł za imprezę) oraz uniwersalnością- mogą się na nim bawić maluchy, ale także młodsze nastolatki.

Dzięki dmuchańcowi przyjęcie komunijne będzie dla dziecka niezapomniane i radosne, pomimo obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *